Rádi bychom na naše internetové stránky vložili mapu pohřebiště. Je to možné?

Otázka:

Rádi bychom na naše internetové stránky obce vložili mapu hřbitova, kde budou uvedena čísla hrobů, jméná a příjmení nájemců, zamřelých, včetně údajů o dni konce nájmu. Je to možné?

Odpověď: 

Vzhledem k tomu, že dnešní technologie k takovým úvahám vybízejí,
cituji zde pohled Ing. Václava Grafa, který říká:

Již před několika lety jsem dotazem na Úřad pro ochranu osobních údajů činil dotaz, zda, případně za jakých podmínek lze na internetu prezentovat informace o hrobových místech, jejich nájemcích, údaje o zemřelých a podobně.

Odpověď zněla zcela jednoznačně, že zveřejňovat údaje, které shromažďujeme, zpracováváme a evidujeme dle znění dané zákonem č. 256/2001 Sb. o pohřebnictví, nemůžeme bez prokazatelného souhlasu použít k jiným účelům a tedy ani k veřejné prezentaci na internetu.  Jde o informace srovnatelné s informacemi o nájemcích bytů.

Podle posledních poznatků i nový OZ tuto zásadu potvrzuje a já se domnívám, že dokonce zpřesňuje – zpřísňuje. Je dobré také připomenout, že hřbitov – pohřebiště není veřejným prostranstvím dle § 34 zákona o obcích.

8. září 2013   Ing. Václav Graf

zpět na seznam článků

Přihlášení uživatele

Kontakt

Kontakt

Mgr. Kamil Graf
IČ: 189 81 135

Na Vyhlídce 330
747 61 Raduň

+420 604 484 711
info@spravcepohrebiste.cz

Nejsem plátce DPH

Reference

 


Aktuality

18.05.2021

Aktualizace 5.21.12

Nová verze programu rozšiřuje možnosti tvorby MS Word a MS Excel dokumentů, přidává operace pro změnu typu hrobového místa nebo přesun zemřelých.

Více

04.05.2021

Aktualizace 5.21.11

Nová verze programu zpřístupňuje NÁSTĚNKU, konfiguraci sestav  a upravuje formulář Výběr pohřebiště.

Více

archiv aktualit